Hobbitowa Górka

Agroturystyka z przestrzenią warsztatową

W pięknej przestrzeni Gór Stołowych, z miłości do ziemi i natury powstało miejsce zwane Hobbitową Górką. Jest to 13 ha dzikiej przyrody na obrzeżach Parku Narodowego Gór Stołowych, objęte ochroną programu Natura 2000.

Tu, na wysokości 645 m npm znajdziesz dzikie uroczyska, łąki kwitnące liliami i innymi rzadkimi gatunkami roślin, lasy grądowe, starodrzewy, malownicze strumyki, oczka wodne. Wiosną kwitną w lasach dzikie drzewa owocowe.

Po łąkach biegają zające i lisy. Przy wodopoju podpatrzeć można sarny, jelenie i dziki. Już od świtu ptaki zapraszają na codziennie nowy i niepowtarzalny koncert. Z okolicznych łąk pszczoły z naszej pasieki zbierają nektar i pyłek na pyszny, ekologiczny miód.

Jest to idealne miejsce na głęboki kontakt z przyrodą niezakłócony odgłosami cywilizacji. Prawdziwa oaza dla owadów, zwierząt i ludzi.

Na Hobbitowej Górce stoi Hobbitowy Domek, z okrągłymi okienkami i turkusowymi wykończeniami. Ekologiczny okrągły dom z naturalnych materiałów gliny, słomy i drewna. Jego zielony dach porośnięty jest lawendą, rozchodnikami, kocimiętką i ostróżką. Od południowej strony, w pełnym słońcu, znajduje się wielki modrzewiowy taras, na którym można podziwiać malowniczy krajobraz, wschody i zachody słońca, a nocą spadające gwiazdy.

Miejsce sprzyja odpoczynkowi, totalnej regeneracji, odrodzeniu ciała i ducha oraz kreacji. Jest to idealne miejsce na warsztaty rozwojowe, artystyczne, plenery, koncerty, sesje muzyczne, fotograficzne, konferencje, próby teatralne, mini festiwale.

Hobbitowy Domek ma 30 miejsc noclegowych.

Na 3 poziomach domu znajdują się:

  • 2 sale 100m2 i 120m2

  • w pełni wyposażona kuchnia

  • salon z kominkiem

  • zakątek do robienia kawy i herbaty

  • 4 pokoje sypialne i sala sypialna wspólna

  • 5 łazienek : 2 łazienki z prysznicem, wc i umywalkami w części domowej oraz 3 wc, 2 prysznice, 2 umywalki w części warsztatowej

Miejsca parkingowe zapewnione.

Sala Elfów 100 m2

Jasna, słoneczna sala o powierzchni 100 m2 z podgrzewaną dębową podłogą. Wielki piec kaflowy z duszą.

Genialna akustyka. Nagłośnienie .....

Przeszklona ściana południowa, z bajecznym widokiem na malownicze pasmo górskie.


Sala Krasnoludków 120 m2

Gliniana sala o niesamowitej energii i nieregularnym morficznym kształcie otulona ziemią. Od południowo-zachodniej strony ma duże przeszklenie oraz liczne okrągłe świetliki w dachu co powoduje, że jest bardzo jasna i pięknie doświetlona.

Podłoga jest podgrzewana. Sala ma piękną akustykę. Jest idealna na projekty muzyczne i koncerty.

Sala posiada aneks kuchenny i może pełnić funkcję wspólnej jadalni.

Pokoje sypialne

Pokoje sypialne są bardzo urokliwe. Mają ciekawe niepowtarzalne kształty. Z każdego roztacza się przepiękny widok na pobliskie wzgórza. Śpimy na niezwykle wygodnych i zdrowych futonach bawełnianych. Dom posiada 5 pokoi sypialnych: jeden pokój 2-osobowy, jeden pokój 3-osobowy, trzy pokoje 4-5 osobowe. Dodatkowo jest również dostępna wspólna sala sypialna "Dormitorium" mogąca pomieścić do 15 osób.

Kuchnia

Kuchnia jest w pełni wyposażona w naczynia kuchenne oraz sprzęty, lodówka, zmywarka, kuchenka gazowa. Dodatkowo do dyspozycji jest kuchnia na drewno.

Mały Domek pod Jesionem

Urokliwy Mały Domek, pierwsza budowla gliniano-słomiana w Gołaczowie. Powstał jako eksperymentalny domek próbny, aby wniknąć w arkana budownictwa naturalnego. Niezwykle przylulny, ciepły, grzeje ogniem z kominka.

Gołaczów 19a 57-343 Lewin Kłodzki

tel. + 48 508 772 177


300 m od granicy Parku Narodowego Gór Stołowych. Na szlaku do Szczelińca Wielkiego