Dzieci Natury :)

Witajcie w bajce kreacji !

Organizujemy nasze wydarzenia jako miejsce gdzie chcemy przekazać ludziom humanitarne wartości, na których opiera się nasze życie. Są to współpraca, przyjaźń, szczerość, empatia i szacunek wobec drugiego człowieka. A ponadto poszanowanie natury i każdego żywego stworzenia. Szczególny nacisk kładziemy na ochronę i szacunek dla dzikiej przyrody. której ostoi pozostaje coraz mniej a jest ona jednym z największych skarbów człowieka, gdyż z niej tak naprawdę się wywodzimy.

Ponieważ nasze wartości łączą się z etosem rycerskim przygotowaliśmy dla dzieci specjalny trening, który pozwala wzmocnić ciało i ducha a jednocześnie przeżyć przygodę dzięki wejściu w świat bajek i legend. Okolica w której będziemy przebywać aż kipi od sławnych postaci i legend polskich, czeskich i niemieckich. Żeby tylko wspomnieć czeską płomienną Orlicę, cudowne sanktuaria, zagadkowy zamek Szczerba czy przełęcz Międzyleską, którą Jan Sobieski kroczył na odsiecz oblężonemu Wiedniowi.

Ponieważ rycerz czy księżniczka to nie tylko siła fizyczna i hart ducha, ale także kultura wysoka w naszym programie znalazły się również zajęcia teatralne, plastyczne i taneczne. Pozwolą one uczestnikom nie tylko doświadczyć piękna otaczającego nas świata ale również odkryć swoje talenty i poprawić sprawność manualną.

W czasie wydarzeń zagłębiamy się w świat dzikiej przyrody. Uczymy się chodzić po lesie, znajdywać drogę i poznajemy podstawowe traperskie umiejętności jak np. rozpalanie ognia czy budowanie prostego schronienia (szałasu). Odwiedzamy również ludzi wykonujących ciekawe profesje często wymarłe i nieobecne w miastach. Są to kowalstwo, hodowla koni, pszczelarstwo, ekologiczne rolnictwo czy garncarstwo tak by nasi goście mogli zobaczyć jak żyją i pracują ludzie żyjący w symbiozie z naturą i zgodnie z rytmem pór roku.

Dzieci Natury to przygoda i wielka nauka, która rozbudzając naturalną ciekawość dzieci pomaga im wyrosnąć na silnych i mądrych ludzi.

A dla dorosłych a w szczególności rodziców nasze spotkania to nie tylko pięknie spędzony czas. Wspólne przeżycie w świecie natury pozwala nam tak naprawdę ZOBACZYĆ swoje dziecko, poza rutyną codziennych obowiązków. I też to jak wyglądają nasze relacje na ten moment i co chcielibyśmy może zmienić 🙂

To też możliwość wnieść nową jakość w swoje relacje z dzieckiem, pokazać mu świat prawdziwych wartości: życia z pasją, współdziałania i wzajemnej pomocy, szacunku do natury i człowieka oraz głębokiego połączenia z przyrodą… Doświadczenie, które zaowocuje w jego życiu.

Zapraszamy do kontaktu i na nasze wydarzenia .

Hej przygodo !!!

Dzieci Natury :)